Streetball w Otmuchowie - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 3.05.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander

« powrótStreetball w Otmuchowie

Streetball w Otmuchowie

25.06.2010 9:32 - Admin MKS Otmuchów, Burmistrz Miasta, TPKiR. zapraszają w dniach 02-03.07.2010 r.do
Otmuchowa ul.Krakowska, ( BOISKO L.O.) na Turniej Streetball.
WARUNKI UCZESTNICTWA
W zawodach uczestniczą drużyny składające się 4 zawodników, które wyślą na adres pycin10@interia.pl, potwierdzenie udziału w turnieju.
Zawodnicy w kategoriach wiekowych: SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA, SZKOŁY ŚREDNIE, zobowiązani są do posiadania podczas turnieju dowodów tożsamości (legitymacje szkolne zawodników lub dowód osobisty) oraz zgodę na uczestnictwo w zawodach podpisana przez opiekuna prawnego w przypadku niepełnoletnich.
Regulamin gry:

Zawody rozgrywane będą zgodnie z przepisami Polskiego Związku Koszykówki z uwzględnieniem następujących zmian.
1) każda drużyna składa się nie więcej niż 4 zawodników. Trzech zawodników na boisku i jednego rezerwowego. Gra toczy się na jeden kosz.
2) czas trwania meczów wynosi 10 minut lub do 16 punktów. Czas zatrzymuje się wyłącznie podczas dłuższych przerw w grze, np. kontuzja zawodnika,
3) W trakcie meczu drużynie przysługuje jedna przerwa na żądanie. Czas przerwy wynosi 30 sekund. Podczas przerwy na żądanie czas jest zatrzymany. O przerwę na żądanie może poprosić kapitan, również podczas gry gdy drużyna jest w posiadaniu piłki.
Po każdym zdobytym koszu piłka przechodzi w posiadanie drużyny tracącej kosz. Jest ona zobowiązana w całości do wyjścia poza obręb pola 6 m od kosza. Drużyna broniąca powinna znajdować się wtedy w całości w obrębie pola 6m. Taka sama zasada obowiązuje także w przypadku pozostałych strat piłki – faul, zebranie po niecelnym rzucie przeciwnika, itp.
4) Za celny rzut z gry drużynie przysługuje 1 punkt, jeżeli rzut celny został oddany zza linii 6m drużyna otrzymuje 2 punkty. Za celny rzut wolny drużyna otrzymuje 1 punkt.
5) Zmiany zawodników może dokonać każda drużyna wyłącznie podczas przerwy w grze.
6) Faul popełniony na zawodniku rzucającym do kosza powoduje przyznanie:
Rzut z gry 1 rzut wolny
Rzut za 2 punkty – 1 rzut wolny liczony za 2 punkty.
7) Po celnym rzucie piłka wprowadzana jest do gry z linii końcowej, naprzeciw kosza.
8) Po zbiórce w obronie lub przechwycie piłkę należy wyprowadzić za linię 6 metrów.
9) Jeżeli mecz w regulaminowym czasie zakończy się remisem o wyłonieniu zwycięzcy decyduje seria 3 rzutów wolnych wykonywanych na przemian przez zawodników walczących drużyn, jeżeli dalej nie będzie rozstrzygnięcia zawodnicy wykonują po jednym rzucie wolnym aż do wyłonienia zwycięzcy.
10) Zabronione jest dobijanie piłki po rzucie drużyny przeciwnej. Dobitka po rzucie własnej drużyny jest dozwolona.
11) Kapitan drużyny jest upoważniony jako jedyny z drużyny do występowania w jej mieniu we wszystkich sprawach i sporach, jak również do podejmowania decyzji.
12) Złośliwe faule zauważone przez kontrolera gry będą karane rzutem za 1 punkt z linii 4 m oraz przekazaniem piłki po rzucie drużynie pokrzywdzonej.
13) Brutalność w grze lub złe zachowanie całej drużyny podczas turnieju może doprowadzić do wykluczenia jej z rywalizacji
14) Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników powstałe w trakcie turnieju.